Haber

Tamirciler isyan etti! ’76 Puanla Kızımı Bile Almadılar, 49 Puanla Kızımı Atadılar’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Denizli’de esnaf ziyaretinde bulundu. Devletin mülakat uygulamasında sıkıntı yaşayan Karaca’ya konuşan oto tamircisi bir vatandaş, “KPSS’den 76 puan alan kızımı yedeğe bile yazmadılar. 49 puanla kendi adamlarını aldılar” dedi.

Seçime 12 gün kala partiler ve ittifaklar sahadaki nüfuzunu artırmak için ziyaretlerini sürdürüyor.

Millet İttifakı’nın ortağı CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer, Denizli’nin Karaca ilçesindeki esnafı ziyaret etti. Karaca’nın sözünü dinlediği oto tamircisi vatandaş, hükümetin mülakat uygulamasından şikayetçi oldu.

Kendi kızının 76 puan almasına rağmen yedek listeye bile girmediğini belirten Yurttaş, ’49 puanla kendi adamlarını aldılar.

‘Geçenlerde bölgeye AK Parti’den bir milletvekili geldi’ diyen vatandaş, ‘Ses çıkarmasa ‘beni size oy vermeye ikna edin’ derdim’ dedi.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Karaca, “Millet İttifakı bizim elimizde; Liyakat ve eşitlik ilkelerini her düzeyde destekleyeceğiz ve kamu görevlerine alımlarda şeffaflığı sağlayacağız. Mülakat uygulamalarına son vereceğiz, yazılı sınavda en yüksek puanı alan kişiden başlayarak işçi alımını sağlayacağız, işin doğası gereği sözlü mülakat yapılmasının zorunlu olduğu istisnai halleri düzenleyeceğiz, sözlü sınavlarda adaylara sorulacak soruları kura ile belirlemek, ilahiyat sınavlarının ve mülakatların kayıt altına alınmasını sağlamak. KPSS sınavlarının sayısını artıracağız ve sınavlardan ücret almayacağız.”

Yaşanan adaletsizliği anlatan vatandaşın görüntüleri ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu