Haber

Malatya’da 29 Ekim coşkusu çelenk konulmasıyla başladı

MALATYA (İGFA) – Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Malatya’da Atatürk Anıtı’na Çelenk Koyma Töreni düzenlendi. 100’üncü yıl etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı’nda Çelenk Koyma Töreni ile başladı.

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Malatya Valisi Ersin Yazıcı daha sonra günün anısına şeref defterini imzaladı.

Çelenk Sunma Törenine Vali Ersin Yazıcı, 2’nci Ordu Komutanı Korgeneral katıldı. Metin Tokel, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, emniyet mensupları, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Çelenk Sunumu Töreni’nin ardından Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 2’nci Ordu Komutanı Teğmen Metin Tokel ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Kışla Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti.

Esnaf ziyaretinde vatandaşlar ve esnaflarla etkileşimde bulunan Önder Gürkan, vatandaşların ve esnafın Cumhuriyet Bayramını tebrik etti. Önder Gürkan ayrıca esnafa hayırlı işler diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu