Haber

İsrail Dışişleri Bakanı: Türkiye ile ilişkilerimizi yeniden değerlendireceğiz

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Büyük Filistin Mitingi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert açıklamalarına yanıt vererek, ” Türkiye‘den gelen sert açıklamalar nedeniyle tüm diplomatik personelimize geri dönmeleri talimatını verdik. Türkiye“İlişkilerimizi yeniden değerlendireceğiz” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN İSRAİL’E SERT SÖZLER

AK Parti İstanbul İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Havalimanı’nda Büyük Filistin Mitingi düzenlendi. Mitinge katılım yoğun olurken, bölgedeki kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sert sözlerle İsrail’i hedef aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’i savaş suçlusu ilan edeceklerini söyledi.

İSRAİL: Türkiye İLE İLİŞKİLERİ YENİDEN DEĞERLENDİRECEĞİZ

İsrail, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi. İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Türkiye ile ilişkileri yeniden değerlendireceklerini belirtti. Cohen, “Türkiye’den gelen sert açıklamalar nedeniyle tüm diplomatik personelimize geri dönme talimatı verdik. Türkiye ile ilişkileri yeniden değerlendireceğiz.” dedi.

ERDOĞAN BÜYÜK FİLİSTİN TOPLANTISINDA NE DEDİ?

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’de sivilleri öldürerek katliam yaptığını belirterek, şöyle konuştu: “Onbinlerce kilometre uzaktan gelip, terörle mücadele bahanesiyle milyonlarca insanı katlettiler, bize bu hakkı vermediler. Kendi vatandaşlarımızı savunmak için, terörle mücadele adına son 10 yılda ne yaptıysak, bunlara rağmen yaptık.” Bundan sonra bir gece ansızın gelebiliriz mottosuyla çizdiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanınız olarak milletimizi seviyoruz. Milletimiz için canımızı feda etmeye hazırız. Milletimizle birlikte bu yolda ilerlemeye hazırız. Çünkü biz tarihe nasıl destanlar yazdıysak, bu millet de yeni destanlar yazmaya hazırdır. .

“İSRAİL SİZ BİR İŞGALSİNİZ, BİR ÖRGÜTSÜNÜZ”

“İSRAİL’İ SAVAŞ SUÇU İLAN EDECEĞİZ”

İsrail 22 gündür savaş hataları yapıyor. Seni dünyaya savaş suçlusu ilan edeceğiz. Bunun için hazırlanıyoruz. Daha kaç kadın ve çocuğun ölmesi gerekiyor? Her ülkenin kendini savunma hakkı var ama adalet nerede? Gazze’de katliam yapılıyor. Açlık, susuzluk ve yakıtsızlıkla Gazze halkını topluca yok etmeye çalışıyorlar. Bu gece Gazze’deki durumun ne olduğunu gördünüz değil mi?

“İSRAİL, DÜNYADA YALNIZ OLMAYA HAKİMİZ”

120 ülke İsrail’le ateşkese ‘evet’ oyu verdi, 40 ülke çekimser kaldı, 14 ülke İsrail’in yanında yer aldı. İsrail, sen dünyada yalnız kalmaya mahkumsun. Bundan sonra da öyle kalacaksın. BM şimdi bu kararı alarak hoş bir adım attı.

“SİVİLLERİ HEDEFLEMEK AHLAKİ DEĞİLDİR”

İsrail topraklarında sivillere yönelik saldırıları da haklı bulmuyoruz. Savaşın bir ahlakı ve hukuku vardır. Sivilleri hedef almak bu ahlaka yakışmaz. “Er ya da geç bunun bedelini ağır bir şekilde ödeyeceksiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu