Teknoloji

YouTube’da Oyun Çağı Başlıyor: Oyun Mobilden veya Masaüstünden Oynanabiliyor

Eğlence sektöründeki payı her geçen yıl artan oyunlarda teknoloji devleri ve farklı platformların çeşitli yatırımları da gözden kaçmıyor. Netflix’in ardından YouTube da uygulama ve web sitesi üzerinden oynanabilecek oyunlar için ilk testlerine başladı.

YouTube’un platforma oyun ekleme niyeti ilk olarak geçtiğimiz Haziran ayında ortaya çıkmıştı.

Kullanıcılarına hem taşınabilir bir uygulama üzerinden hem de bir web sitesi üzerinden oynayabilecekleri oyunlar sunmak için kolları sıvayan YouTube, bu denemesinde bir sonraki adımı daha attı.

YouTube Playables için ilk testler başladı.

Doğrudan oynanabilecek oyunları platforma eklemeye hazırlanan YouTube, Oynanabilir İçerikler için ilk testlere başladı. Oynanabilir kategorisine eklenecek oyunlar platformda ücretsiz olarak oynanabilecek.

Şimdilik yalnızca çok sınırlı sayıda kullanıcı YouTube’un Oynatılabilir İçerik özelliklerine erişebiliyor.

Alınan bilgilere göre YouTube, Oynatılabilirler özelliğini yalnızca makul beta kullanıcılarına açtı. Yapılan testler ve gerekli düzeltmelerin ardından bu özelliğin web, iOS ve Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Test edilen oyunlardan birinin Stack Bounce olduğu söyleniyor.

Mobil cihazlarda oyunculara sunulan Stack Bounce oyununun da bu hizmete dahil olan yapımlardan biri olduğu dikkate alındığında YouTube Playables’ın en azından başlangıçta ağırlıklı olarak bu tarz oyunlara odaklanacağı sonucu çıkarılabilir. Elbette hizmetin başlamasının ardından oyun kütüphanesinin ve içerdiği oyun türlerinin genişleyeceğini öngörmek zor değil.

Peki YouTube Oynatılabilir İçerikler ne zaman tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi test amaçlı olarak makul sayıda beta kullanıcısının hizmetine sunulan YouTube Playables’ın tüm kullanıcılar için platforma ne zaman ekleneceğine dair şimdilik bir bilgi bulunmuyor ancak bu durum şunun göstergesi olabilir: test süreçlerinin başlaması için fazla beklememize gerek kalmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu