Haber

Van’da Gösteri ve Açık Hava Toplantısı Yasaklandı

Van Valiliği tarafından kentte gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantılarının 4 gün süreyle yasaklandığı açıklandı.

Valilikten yapılan açıklamada, anayasa ve kanunlarda öngörülen fesih ve yasaklama kurallarıyla doğrudan ve açıkça belirlenen eylem ve saldırıların önlenmesinin planlandığı belirtildi.

Açıklamada, kamunun can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının ortadan kaldırılması, milli güvenliğin, temel hak ve özgürlüklerin korunması, genel kamu düzeninin devamının sağlanması ve terör eylemlerinin önlenmesinin amaçlandığı belirtildi. şiddet.

“Van ili coğrafi sınırları içerisinde Valilik ve kaymakamlık makamlarınca uygun görülen etkinlikler dışında, ‘Toplantı ve Toplantılar Hakkında Kanun’ kararları uyarınca 17-20 Kasım tarihleri ​​arasında yapılacak gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantıları, 2911 sayılı gösteriler aynı kanunun ilgili kararları uyarınca basın açıklaması, oturma düzeni ve basın açıklamasına tabi olacaktır.Eylem ve anket yapmak, çadır ve stant kurmak, imza kampanyası düzenlemek, broşür, broşür ve el ilanı dağıtmak yasaktır. ‘5442 sayılı İl İdaresi Kanununun’ 11’inci maddesinin (a) ve (c) bentlerinde belirtilen tarihler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu