Haber

Şanghay’daki Havalimanları Yolcu Sayılarında Güçlü Bir Artış Kaydediyor

Çin’in doğusundaki Şanghay’daki Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı’nda bilet kontrolü için sıraya giren yolcular, 8 Ocak 2023. (Fotoğraf: Ding Ting/Xinhua)

ŞANGAY, 23 Şubat (Xinhua) — Şanghay Gümrük İdaresi Perşembe günü yaptığı açıklamada, ülkenin finans merkezi Şanghay’daki iki havalimanının, COVID-19 müdahalesinin optimize edilmesi ve giriş ve çıkış politikalarının güncellenmesi sayesinde Ocak ayında yolcu sayılarında açıkça artışlar gördüğünü söyledi. .

Ocak ayında Şangay Hongqiao Uluslararası Havalimanı’ndaki yolcu kapasitesi yıllık %37.5 artışla 2.6 milyonu aştı. Öte yandan Şanghay Pudong Uluslararası Havalimanı’nda yıllık yüzde 34,2 artışla 2,8 milyon sefer gerçekleştirildi.

Yolcu sayısındaki artışta, Çin’in 8 Ocak’ta Kovid-19 yönetimini A sınıfından B sınıfına indirmesi ve dış hat yolcu uçuşlarında pandemi ile ilgili bazı kısıtlamaları kaldırmasının ardından müdahale tedbirlerinde yapılan düzenlemeler etkili oldu.

Gümrük yetkilileri, havacılık sektörünün genel toparlanma sürecini hızlandırmak amacıyla hijyen kontrolü ve karantina uygulamasını güçlendirmeye yönelik bir dizi önlem başlattıklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu