Teknoloji

Samsung, Galaxy S23 Unpacked etkinliği ile “normale dönecek”

Artık tüm gözler Samsung’un sıradaki üst seviye akıllı telefon tanıtımına çevrilmiş durumda. Galaxy S23 serisi ile ilgili şimdiden sayısız söylenti ve haber ortaya çıktı. Tanıtımın 2023’ün başlarında gerçekleşmesi zati bekleniyor; ancak artık yeni bir sızıntı kimi ek bilgiler sağlıyor.

Samsung’un San Francisco’daki Galaxy S23 tanıtımı için tam teşekküllü bir Unpacked aktifliği düzenleyeceği söyleniyor. Tam teşekküllü dememizin nedeni, aktifliğin salgın sonrasında düzenlenecek birinci yüz yüze aktiflik olacak olması.

Kore medyası, mevzu hakkında bilgisi olan bir Samsung Electronics yöneticisine atıfta bulunarak, Samsung’un Galaxy S23 Unpacked etkinliğinin 2023 Şubatının başlarında gerçekleşeceğini bildiriyor. Bu etkinlik, öncekiler gibi San Francisco’da yapılacak. Samsung’un son tam teşekküllü Unpacked etkinliği, San Francisco’da Galaxy S20 serisi için düzenlenmişti.

Kaynak kesin bir tarih vermiyor lakin öteki lokal haberler, aktifliğin Şubat ayının birinci haftasında gerçekleşebileceğinden bahsediyor. Galaxy S22 serisinin 9 Şubat 2022’de tanıtılmış olmasından dolayı, sıradaki telefonun da benzer bir zaman diliminde piyasaya sürülmesi mantıklı görünüyor.

Samsung, 2020’de başlayan salgının akabinde sanal Unpacked aktifliklerine yöneldi. O vakitten beri yeni Galaxy S ve Galaxy Z üst düzey telefonları için online etkinlikler düzenledi. Şirket, bu yıl Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 için kimi yüz yüze tecrübeler gerçekleştirdi, fakat şimdi tam teşekküllü yüz yüze Unpacked aktifliklerine geri dönmedi.

Diğer birkaç haber, Galaxy S23’ün enflasyonist baskılar nedeniyle bir evvelki modelden daha yüksek fiyatlı olabileceğini bildiriyor. Yeni üst düzey Samsung telefonlarının piyasaya sürülmelerinden evvel sıklıkla fiyat artışı söylentileri duyuyoruz, bu nedenle bu söylentilerin sıra dışı olmadığını söylemekte de fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu