Haber

Muzaffer Bilazer: “Önemli olan bugün kazanmaktı”

Erzurumspor FK Teknik Yönetici Muzaffer Bilazer, Adanaspor maçının akabinde yaptığı açıklamada, “Önemli olan bugün kazanmaktı, çünkü psikolojik olarak da zor bir dönemdeydik” dedi.

Spor Toto 1. Lig’in 13. haftasında Erzurumspor FK evinde karşılaştığı Adanaspor’u 3-2 mağlup etti. Uğraşın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Erzurumspor FK Teknik Yönetici Muzaffer Bilazer, “Adanaspor son maçını kazandı, bir hoca değişikliği olduktan sonra bu hafta farklı bir sistemle oynadılar. Bu sistem üzerinde idmanda çalıştık. Baskılı başlamak istedik, art tarafın markajı çok kıymetliydi bugün. Zira kontrataklarda ıstırap çıkartabilecek bir gruptu. Maçın birinci yarısında oyunun üstünlüğü bizdeydi. İkinci yarıda birinci dönemi biraz tempolu başlamak istedik lakin istediğimiz üzere olmadı. Yediğimiz golden sonra ayağa kalkmak değerliydi, bugün ekibimiz bunu yaptı. Maçın son kısmında oyuncu değişikliği yaparak sistemi değiştirmek zorunda kaldık. Kıymetli olan bugün kazanmaktı, zira ruhsal olarak da sıkıntı bir dönemdeydik” dedi.

“Biraz sessiz bir savaş veriyoruz”

Camianın çok zor dönemlerden geçtiğini ifade eden Bilazer, “Onlar tenkit yapıyor grubun yeterli olması lazım, daha çok puan toplaması lazım, onlara katılıyorum. Ancak bizim içeride ne yaşadığımızı da bilmiyorlar. Biraz sessiz bir savaş veriyoruz. 1.5 yıldır Erzurumspor’dayım. Taraftar, idare, medya, futbolcu neyse ben oyum. Erzurumspor benim için çok pahalı ve bedelli kalacaktır. Bunu herkes bu türlü bilsin. Şu durumda biraz sağduyulu yaklaşsınlar” açıklamalarında bulundu. – ERZURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu