Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi İlçelerdeki Yolların Standardını Yükseltmek İçin Çalışıyor

KONYA BÜYÜKŞEHİR İLÇELERDE YOL STANDARTLARINI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi, Doğanhisar’ın Deştıkin Mahallesi ile Konakkale Mahallesi arasında güzergah düzenlemesi yapıyor. Büyükşehir Belediyesi, Hadim’in Umurlar Mahallesi’nde de yol genişletme çalışmasını tamamladı.


Konya Büyükşehir Belediyesi, merkezde sunduğu yüksek standartlı yol hizmetlerini ilçeler ve bağlı mahallelerde de sağlıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 31 ilçede Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanı içindeki tüm bölgelerde yol standardının yükseltilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Merkez ve ilçelerde yol altyapısının güçlendirilmesine yönelik çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini kaydeden Önder Altay, “2023 yatırım programı kapsamında planladığımız yolları tamamlamak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu kapsamda Doğanhisar ilçesinin Deştıkin ve Konakkale mahalleleri arasındaki yolda güzergah optimizasyon çalışması yürütüyoruz. 4 milyon liraya mal olan çalışmamızı bu dönem tamamlamayı umuyoruz. Bahar aylarında yolun kaplama kaplama işlemini de gerçekleştireceğiz. “Bu sayede iki mahallemizi birbirine bağlayan yolun standardı artacak” dedi.

HADİM’DE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Mahalle yol çalışmaları kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi, Hadim ilçesine bağlı Umurlar Mahallesi’nde yol genişletme çalışmalarını tamamlayarak altyapısı tamamlanan yolu kaplama tabakasına hazır hale getirdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu