Haber

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı tartışmalarına İYİ Partiden son nokta: Vekilimizin açıklaması şahsi görüşüdür

2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte muhalefet partilerinin aday olarak kimi göstereceğine yönelik tartışmalar da alevlendi. UYGUN Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda “Tayyip Bey karşısında Kılıçdaroğlu’nu görmek istiyor” diyerek Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmadıklarını dile getirmişti.CHP’li Engin Altay’ın ise “Akşener kulağını çekmeli” diyerek katıldığı tartışmaya noktayı İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu koydu.

“DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE ÖNEM VERİYORUZ”

Zorlu, düşünce özgürlüğüne önem verdiklerini vurguladı. Zorlu, “Biz özgürlükçü, fikirlerin zenginliğini esas alan bir çoğulcu parti meydana getirmeye çalışıyoruz. Sayın Ağıralioğlu’nun açıklaması kendi şahsi görüşüdür” dedi.

NELER YAŞANMIŞTI?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, cuma günü Karar TV’de yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla ilgili daha önceki sözlerine açıklık getiren Ağıralioğlu, “Sağ seçmen biraz kaygılıdır, oy geçişkenliklerinde birazcık kapalıdır, bu isteksizliği görmemiz lazım. Bu değerli ve küçük bir telaş yani kaybetme korkusu. Kaybedebiliriz kaygısını dillendirdim. Özensiz davranırsak kaybedebiliriz. Zannedersiniz ki Tayyip Erdoğan’ı tahammülsüzlükle suçlayanlar hoşgörü abideleri. Bunların içlerinden bir canavar çıkıyor hemen. Ben sağ seçmenin isteksizliği var diyorum herkesin eli belinde” dedi.

‘TAYYİP BEYEFENDİ EN ÇOK KILIÇDAROĞLU’NU ADAY OLARAK GÖRMEK İSTİYOR’

Programın sunucu Gülay Erdemli’nin “O zaman da Yavuz Ağıralioğlu AKP’ye kompliman yapıyor diyorlar” sözleri üzerine Ağıralioğlu, şu karşılığı verdi:

“Peki en çok Tayyip Bey’in görmek istediği aday kim? Konuşmalarından çıkardığımız, yıllardır ısrarla ve inatla Sayın Kılıçdaroğlu’nu karşısında görmek istiyor. Ben bu kabil bir tenkidin merkezinde oturacak olsam bu türlü bir tenkitte, korkuda niçin bulunayım ki? Yani Tayyip beyin en çok görmek istediği aday Sayın Kılıçdaroğlu’ysa benim sizin dediğiniz ithamın altında olmamı sağlayacak olan şey nedir? Hiç itiraz etmemek. Halbuki ben kaybetme korkusunu dillendiriyorum. Diyorum ki, telaşlı davranıyorum. Bu seçmen isteksizliğini göz arkası etmesek mi yani bunu görmemiz lazım falan diyorum. Oo Yavuz Ağıralioğlu, iktidar cenahının kulisini şey yapıyor. İktidar cenahının kulisi en çok görmek istediği adayı, en çok görmek istediği biçimde, bu türlü karşısında muhatap görmek istiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu