Haber

İsrail’in Şam’a düzenlediği hava saldırısında 4 Suriye askeri öldü

Suriye, İsrail’in düzenlediği hava saldırısında başkent Şam yakınlarındaki bölgeleri hedef aldığını ve bu saldırı sonucunda 4 Suriye askerinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Saldırıda ayrıca 4 askerin yaralandığı ve çeşitli maddi hasar meydana geldiği bildirildi. Suriye devlet televizyonu, saldırının ardından füze savunma sistemlerinin İsrail’e yönelik bazı füzeleri etkisiz hale getirdiğini iddia etti.

Ölen ve yaralanan askerlerin rütbe ve konumları hakkında resmi bir bilgi bulunmamakla birlikte, son yıllarda İsrail hava saldırıları sonucu çok sayıda Suriye askeri hava savunma birliklerinde görev yaparken hayatını kaybetmiştir.

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, saldırının ardından bir ordu yetkilisinin “Saldırının dört askerin ölümü, dört askerin yaralanması ve bazı maddi kayıplarla sonuçlandığını” belirttiğini bildirdi.

İsrail ordusunun Suriye’deki hava saldırılarına ilişkin çoğu zaman resmi bir açıklama yapmasa da son on yılda İran destekli gruplara yönelik yüzlerce hava saldırısı düzenlediği ve ülkedeki duruma müdahale etmeye çalıştığı biliniyor. Ayrıca İsrail’e atfedilen hava saldırıları her zaman Suriye’nin hava savunma sistemlerini hedef almıştır.

haberbaglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu