Teknoloji

İsrail’in Rafah üzerinde kullandığı bombanın etkisinin büyüklüğü ortaya çıktı!

İşgalci İsrail, tarihin en büyük katliamını yapmaya devam ediyor. İsrail son saldırısını herkesin gözü önünde geçtiğimiz gün Rafah üzerinde gerçekleştirdi.

Adeta neredeyse bütün hükümetlerin sustuğu ama çoğu halkın karşı çıktığı bu zulümde 200’den fazla kişi hayatını kaybetti. Sadece savunmasız, yiyecek ve içecek ihtiyacını bile gideremeyen masum insanlar üzerine gerçekleştirdiği bu saldırının arkasında ABD’nin kendilerine vermiş olduğu ağır silahlar bulunuyor.

Hitleri bile gölgede bırakan Netanyahu masum insanlara yönelik yapmış olduğu bu saldırıyı GBU-39 bombasıyla gerçekleştirdi.

NÜFUSUN YOĞUN OLDUĞU BÖLGEDE KULLANMAK YOĞUN RİSK

Uzmanlar, ABD’de üretilen parçalarla bölgedeki mühimmatın seri numarasının eşleştiğini de belirtti.

O uzmanlardan biri olan Chris Cobb-Smith, Boeing tarafından üretilen GBU-39’un stratejik açıdan önemli nokta hedeflere saldırmak için tasarlandığını söyledi. GBU-39’un hasar gücünün düşük, hassasiyetinin yüksek olduğunu belirten Cobb-Smith, “Ancak böyle bir mühimmatı nüfusun yoğun olduğu bir bölgede kullanmak büyük risk.” dedi.

G-39 İLK KEZ IRAK’TA KULLANILDI

Bu silah ilk kez 2006 yılında Irak üzerinde bir F-15E tarafından kullanıldığı belirtildi. Şimdi de Filistin’deki masum insanların üzerinde kullanıldı.

Mühimmat savaş uçağından atıldıktan kısa bir süre içerisinde hedef altına inerek kendisini orada imha ediyor. Bu da etkisinin diğer bombalara göre daha yüksek hassasiyetli olduğunu gösteriyor. Öyle ki Rafah sığınma kampındaki çadırlara atılan bu bomba yüzünden çoğu insan kaçmaya bile fırsat bulamadan hayatını kaybetti.

ATEŞTEN BİR ÇEMBER OLUŞTURDU!

Videoda mühimmat derinlerde patladığından dolayı etkisinin geniş çaplı olduğu görüldü. Düşen bomba kısa süre içerisinde etrafında ateşten bir kubbeyi andıran bir görüntü oluşturdu. 

Bu da Rafah bölgesinde yer alan çadırların bu oluşan ateşten çember içinde kolay bir şekilde yanmasına neden oldu.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu