Teknoloji

iPhone 14’ün Uydu Bağlantı Özelliği Ne Zaman Yayınlanacak?

Eylül ayıda bir aktiflik gerçekleştiren ABD merkezli teknoloji devi Apple, iPhone 14 ailesini tanıtmıştı. Bu akıllı telefonların en dikkat çeken özelliği, uydu bağlantısı ile acil durum bilgisi verebiliyor olmasıydı. Böylece kullanıcıların başına bir iş gelmesi durumunda, telefon çekmiyor olsa bile yetkililere bilgi verilmesi sağlanacaktı.

Apple artık, bu kıymetli özellik ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda hem bu sistemin kaç paraya mal olduğu hem de kullanıcılara ne vakit ulaşacağı açıklandı. Gelin daima birlikte, Apple’ın iPhone 14‘teki uydu ilişki özelliği ile ilgili açıklamalarına yakından bakalım.

Apple, uydu üzerinden acil yardım teknolojisi için tam 450 milyon dolar harcadı!

Apple’ın resmi internet sitesindeki açıklamada, bu teknoloji için tam 450 milyon dolar harcandığı belirtiliyor. Şirket, bu paranın büyük bir çoğunluğunu Dünya alçak yörüngesinde onlarca uydu barındıran Globalstar isimli bir şirket için harcadı. Globalstar da kendi uydularında iPhone 14 ile uyumlu çalışabilecek iyileştirmeleri yaptı ve dünya çapındaki tüm yer istasyonlarını, bu sisteme entegre etti.

iPhone 14’ün uydu bağlantısı özelliği, bu ayın sonunda kullanılabilir olacak

450 milyon dolar gibi ciddi bir maliyetle hayata geçirilen özellik, bu ay sonu itibarıyla kullanılabilir olacak. Apple, özelliğin önce ABD ve Kanada’da etkinleştirileceğini, sonraki süreçte de kapsamının genişletileceğini ifade ediyor. Bu kadar kapsamlı bir teknolojinin ne kadar tesirli olacağını ise ilerleyen periyotlarda netleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu