Haber

İmamoğlu’: “Toplum CHP’de Lider Değişikliği İstiyor”

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, ‘Gücü Değiştir’ sitesinde teklif ve yorumları paylaştı. İmamoğlu, “Toplum, CHP liderinin ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem kuşak hem de vizyon ekseninde olmasını istiyor. Değişimi ve yeniliği benimseyen yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4 Temmuz’da oluşturulan ‘İktidar Değişim’ sitesinin bugüne kadar 1 milyondan fazla vatandaş tarafından ziyaret edildiğini ve 100 binden fazla kişinin görüş bildirdiğini bildirdi. ve teklifler.

İmamoğlu, çalışma hakkında bilgi verdi. ‘Siyaset bilimi, sosyoloji ve bağlantı uzmanlarından oluşan bir heyet; yaş, cinsiyet ve coğrafi konum dökümü ile analiz edilmiştir. Bağlantı uzmanları, NLP yöntemi ile anlam analizi yaparken, semantik arama aracı ile de mikro düzeyde analizler gerçekleştirdi.ifadeleri kullandı.

Toplum CHP’den ne bekliyor?

İmamoğlu, şu bahislerde vatandaşlardan gelen teklif ve yorumların netleştiğini kaydetti:

  • Toplum, CHP genel başkanı ve yönetiminin değişmesini ve bu değişimin hem kuşak hem de vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda net bir vizyon ve politikaların belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekler.

  • Tabanla temasların güçlendirilmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun kurulmasını beklemektedir.

  • Değişimi ve yeniliği benimseyen yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

  • Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini ve gençlerin güçlendirilmesini talep eder.

  • İletişimi, değişim vizyonumuzu güçlendirdiğimizi duymak istiyor.

  • Bizden ayakları yere basan bir politika izlememizi ve Atatürk ilkelerine bağlı bir tavır sergilememizi bekliyor.

haber-uludere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu