Haber

İletişim ‘meta’ya adım attı!

ANKARA (İĞFA)-İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Connection Head’in Web3 dönüşümü ve metaverse stratejisinin ilk adımı olarak dünyanın her yerinden mobil cihazlarla erişilebilen Meta Office’in bugün prestijle kullanıma açıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde yer alan habere göre Cumhurbaşkanlığı Bağlantısı Başkanlığı, taşınabilir cihaz uygulaması üzerinden avatar oluşturarak Meta Ofis’e erişebilecek.

İletişim Lideri Fahrettin Altun, İrtibat Başkanlığı bünyesinde “Dijital Evrende Söz Sahibi Olmak” temasıyla düzenlenen “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Metaverse Platformu Lansmanı ve Metaverse’yi Anlamak Paneli”nde yaptığı konuşmada, ülkenin büyük bir dönüşümden geçtiğini belirtti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile her anlamda süreç. Türkiye’yi 2. yüzyılına sadece coğrafyasında değil, uluslararası arenada da ileriye taşımayı hedefleyen Türkiye Yüzyılı’nın, ülkenin teknoloji alanında bağımsızlığını sağlamayı da hedefleyen bir vizyon olduğunu kaydetti.

Dijital dönüşümle birlikte oluşturulan yeni bilgi kanallarını yakından takip ettiğini belirten İrtibat Lideri Altun, bu kanallardaki temsiliyeti de güçlendirmeyi hedeflediğini belirterek, bugün adımları atılan metaverse’nin şüphesiz ayrılmaz bir bütün olacağını söyledi. geleceğin yaşam tarzının bir parçası. Bu nedenle Cumhurbaşkanımızın çizdiği yön bizler için çok anlamlıdır.”

Halihazırda sağladıkları hizmet ve faaliyetleri metaverse dünyasına taşıyacaklarının altını çizen Altun, “Web3 alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve bu alandaki çalışmalarımızı yoğunlaştırmayı hedefliyoruz.”

GoArt Meta Evreni ” https://www.goartmetaverse.com/time-portal“bağlantısından ulaşılabilir.

haber-soke.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu