Yaşam

Gül Sunal: Askerlerin Kemal’le görüşmesi yasaklandı

Gül Sunal’ın sözleri: Kemal önce üniversite, ardından tiyatro ve sinema okuyarak askerliğini erteledi. Askerliğini çok geç yaşta yaptı. Ben ona hep ‘Seni okuttum, askerliğini yaptırdım, hâlâ doğuracak bir şeyim kalmadı’ diyordum.“diyerek söze başladı.

‘Düzeni bozmak istemedi’

Usta oyuncunun askerliğini Ankara’da yaptığını belirten Gül Sunal, o yıllara ilişkin şunları söyledi:

“Kemal çok sevilen bir oyuncuydu. Asker arkadaşları etrafını sarmıştı. Kemal çekingen olduğundan düzeni bozan kendisi olmasın diye çok dikkatli davranırdı. Komutan askerlerin Kemal’le konuşmasını da yasakladı. Kimseyle konuşmadan 25 günü tamamladı. Yemin töreninin ardından Ankara Bando Armonika Dairesi’ne transfer oldu. O bölümde arkadaşlarıyla sahne çalışmaları yapıyor, Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki askeri merkezlere gidiyorlardı.”

‘Davaro’ için 1 aylık izin aldı

Gül Sunal, eşi Kemal Sunal’ın askerliği sırasında ‘Davaro’ filminde rol aldığını da anlattı. Gül Sunal, 1981 yılında Kartal Tibet yönetmenliğinde çekilen film için özel izin alındığını belirtti. “Askerden izin alıp Kartal Tibet’le birlikte ‘Davaro’ filmini Antalya’da çekti. Kemal’e film çekmesi için 1 ay izin verdiler. Biz de Ali ile birlikte yanına gittik ve çekim süreci boyunca yanında kaldık. ‘Davaro’ en sevdiğim filmlerden biri“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu