Yaşam

Grev yapan oyunculara Cadılar Bayramı kısıtlaması: ‘Sosyal medyada paylaşmayın’

Oyuncu sendikası SAG-AFTRA, üyelerine Cadılar Bayramı grevinden etkilenen tanınmış televizyon ve filmlerdeki karakterler gibi giyinmekten kaçınmaları yönünde bir uyarı gönderdi. Metin, sendika üyelerinin “Oppenheimer” ve “Barbie” kostümlerinden vazgeçmeleri gerektiği anlamına geliyor.

Beyazperde’ye göre sendika, stüdyolara rastgele tanıtım yapılmasını önlemek amacıyla oyunculara “ilgili içerikten ilham alan kostümlerin fotoğraflarını sosyal medyada yayınlamamalarını” önerdi. Böylece sendika üyesi oyuncular, o kadar çok film veya dizi karakterini giydiremeyecek ve bu görüntüleri sosyal medyada paylaşamayacak. Sendika bunun yerine üyelerine “hayaletler, zombiler vb. gibi ortak karakter ve figürlerden ilham alan kostümler seçmelerini” tavsiye etti.

Screen Actors Guild (SAG) ve Amerikan Televizyon ve Radyo Sanatçıları’nın (AFTRA) iş garantisi ve maaş güvencesi talebiyle başlattığı grev için görüşmeler sürüyor. Son olarak Hollywood’da grevci oyuncuların yapımcılarla toplantıları askıya alındı ​​ve üyeler yeniden greve davet edildi.

derikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu