Haber

Gaziler Havalı Tabanca Atış Yarışması Ankara’da Başladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı çerçevesinde düzenlenen ‘Gaziler Havalı Tabanca Atış Yarışması’ Ankara’da başladı. Gazi polislerin sosyalleşmesi amacıyla 3 gün boyunca farklı etkinlikler düzenlenecek.

Ankara Gölbaşı’ndaki Polis Özel Harekat Müdürlüğü, 3 gün boyunca Gazi Engellileri ağırladı. Spor Kulübün düzenlediği ‘Gaziler Havalı Tabanca Atış Yarışması’na ev sahipliği yapacak. Gazi polislerin vatani görevlerini yerine getirirken sosyalleşmesinin amaçlandığı programın ilk gününde karşılaşma hazırlıkları ve deneme atışları yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı ve ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu çerçevesinde yürütülen program, maç ve final atışlarıyla devam edecek.

“Gittiğimiz her yerde çok genç gazilerimiz var”

Programın açılışında konuşan Özel Harekat Komutanı Süleyman Karadeniz, “Gazilerimizin hayata dahil olmasından mutluyuz. Birçok alanda faaliyet gösteriyorlar. Bu faaliyetlerle yorulmadan, küsmeden, yorulmadan her yere ulaşmaya çalışıyorlar. Kırgınız. Gittiğimiz yerlerde çok genç gazilerimiz var. Hayatlarının baharındalar.” “Kardeşlerimizin yaşadıkları süreçten sonra yeniden hayata kucak açmaları ve aramızda olmaları bizi çok mutlu ediyor. Birçoğunun morali ve motivasyonu çok iyi. Biz de bu durumdan çok mutluyuz” dedi.

“Gaziler unutulursa geçmiş de unutulur”

Gaziler Engelliler Spor Kulübü Başkanı Gazi Ömer Kula ise, “Bizler ücretli polis gazileri olarak Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı ve Türk Asrını kutlamak için bir araya geldik. Bu ülkenin bedeli her zaman dimdik ayaktadır.” “Silah etkinliği düzenliyoruz. Yaklaşık 3 gün sürecek etkinlikte maaşlı polis gazilerimizi havalı silahlar konusunda bilgilendireceğiz ve kendi aralarında yarışma düzenleyerek etkinliği tamamlayacağız” dedi.

Gazilerin bir ülke için çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Kula, “Gaziler unutulursa geçmiş de unutulur. Geçmişini unutan bir millet, kimliğini kaybetmiştir ve yok olmaya mahkumdur.” – ANKARA

beykoz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu