Teknoloji

Elon Musk buna çok kızacak: Twitter’da mavi tik fiyaskosu var

Geçtiğimiz aylarda yarattığı büyük tartışmalara rağmen, Twitter’ın küresel aktif kullanıcılarının çok azının Twitter Blue için ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Twitter benzeri uygulamalar son zamanlarda pek iyi görünmüyor. Milyarder Tesla CEO’su Elon Musk’ın Ekim ayında Twitter’ı satın almasından bu yana yaşanan tartışma dalgası, kullanıcı sayılarında büyük bir düşüşe neden oldu. Twitter ve Musk için daha da kötüsü, Çok azı Twitter’ın mavi tik gibi özellikleri için ödeme yapmaya istekli görünüyor.

Bazı kullanıcılar Mastodon gibi merkezi olmayan alternatiflere yönelirken, bu uygulamadan elde edilen son rakamlar Twitter’ın kullanıcılarını doğrudan rakibi olan Mastodon’a kaptırdığını gösteriyor.

The Information, Ocak ayı ortası itibarıyla Salı günü sızan dahili bir belgeye dayandığını bildirdi. ABD’deki aylık kullanıcıların yalnızca %0,2’si yani yaklaşık 180.000 kişi Twitter Blue’ya kaydoldu. Ayda 8 ABD doları tutarındaki hizmet, kullanıcılara tweet’leri geri alma ve düzenleme, ileti dizilerini uzun biçimde okuma, diğer kullanıcıların gördüğü reklamların yarısını görme ve birkaç başka özelleştirme olanağı sağlar.

Hesaplandığında, Twitter Blue’nun küresel kullanımı şirkete ayda 2,3 milyon doların biraz üzerinde veya sadece 27,8 milyon dolarlık yıllık gelir. Başka bir deyişle, bu özellik değersiz bir miktar üretir. Geçen ay Wall Street Journal, Musk’ın 3 milyar dolarlık borcu ödemeye yardımcı olmak için hisse satışından bahsettiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu