Haber

Ege’nin incisi Çeşme’de düzenlenen Salomon Çeşme Yarı Maratonu’nun kazananları belli oldu.

Çeşme ve Alaçatı sokaklarında tarihe geçen yarı maratona 12 ülkeden 1103 koşucu start verdi.

Salomon Çeşme Yarı Maratonu 21K parkurunda erkeklerde Üzeyir Söylemez, kadınlarda Tuğçe Karakaya, 10K’da erkeklerde Mestan Turhan ve kadınlarda Özlenen İpek Günad tarihe geçti.

Dünyanın birçok noktasından turizmin başkenti Çeşme’ye akın eden 1103 sporcu, eşsiz 21K ve 10K parkurlarının ardından yarışı tamamladı. Çeşme’nin dünyaca ünlü caddelerinden eşsiz manzarasıyla plajlarına koşan sporcular, Çeşme ve Alaçatı sokaklarında unutulmaz anlar yaşadı.

Bugüne kadar imza attığı projelerle adından söz ettiren, dünyanın dört bir yanından sporcuları ülkemize getiren ve organizasyon bölgesine turizm ücreti kazandıran Argeus Travel & Events’in yeni organizasyonu Salomon Çeşme Yarı Maratonu gerçekleştirildi. nefes kesen. Coğrafyası, masmavi koyları ve çok daha fazlasıyla tatil cenneti Çeşme’de ilk kez gerçekleştirilen yarı maraton, Çeşme ve Alaçatı sokaklarında renkli görüntülere sahne oldu.

12 ülkeden 1103 sporcu ilk kez Salomon Çeşme Yarı Maratonunda koştu

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, İzmir Valiliği, Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin katkılarıyla, Salomon isim sponsorluğunda, Garmin, Ceysu, Medicana Sağlık Kümesi sponsorluğunda, Toyota Hybrid mobilite sponsorluğu, Züber ve PT Academy markalarının çalışmaları ve çalışmaları. Hizmet sponsorluğunda ilk kez düzenlenen Salomon Çeşme Yarı Maratonu yüksek katılımla tamamlandı. ABD’den Almanya’ya, Rusya’dan Güney Afrika’ya, İran’dan Yunanistan’a 1103 koşucu Çeşme’nin tarih kokan sokaklarında rüzgarın peşinden koştu. Yarışa 2 özel sporcu katılırken, bebekler de bebek arabalarında babalarıyla yarışa katıldı. Mükemmel aranjman katılımcılardan tam not aldı.

İlk yarı maratonun galipleri tarihe geçti

Tatil denilince akla gelen ilk lokasyonlardan biri olan Çeşme, 3 Haziran Cumartesi günü rüya gibi bir yarışa ev sahipliği yaptı. Çeşme ve Alaçatı sokaklarında tarihi taş evlerin ortasında gerçekleştirilen yarışın galipleri kesin olarak galip geldi. Çeşme’de ilk kez düzenlenen Salomon Çeşme Yarı Maratonu’nda dereceye girenler yarış tarihine damgasını vurdu. 21K parkurunda erkeklerde Üzeyir Söylemez, 1 saat

Tuğçe Karakaya 1 saat 28 dakika 29 saniye ile yarışı bitiren ilk kişi oldu. 21K Salomon Çeşme Yarı Maraton parkuru için 378 sporcu mücadele etti.

10K Salomon Çeşme Yarı Maratonu parkurunda 725 koşucu yarıştı. Erkeklerde 10K parkurda yarışan Mestan Turhan 33 dakika 26 saniye ile altın madalyanın sahibi oldu. Bitiş çizgisine en hızlı ulaşan kadın 41 dakika 28 saniye ile Özlenen İpek Günad oldu.

Ödül Töreni Çeşme Meydanı’nda Yapıldı

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran ve çok sayıda değerli ismin katıldığı Salomon Çeşme Yarı Maratonu ödül töreninde sporcular ödüllerini aldı.

Çeşme’de bu yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Salomon Çeşme Yarı Maratonunda 21K ve 10K parkurlarında genel klasmanda ilk üçe girenler şöyle oldu:

21K Salomon Çeşme Yarı Maraton Genel Klasman Bayanlar 3.lük:

1-Tuğçe Karakaya (1 saat 28 dakika 29 saniye)

2-İpek Öztosun (İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü-1 saat 29 dakika 10 saniye)

3- Hasret Işık (Manisa BBSK-1 saat 33 dakika 6 saniye)

21K Çeşme Yarı Maraton Genel Klasman Erkekler 3.lüğü:

1-Üzeyir Söylemez (Üzo Koşusu-1 saat 12 dakika 13 saniye)

2-Ahmet Bayram (Manisa Büyükşehir Belediye Spor-1 saat 16 dakika 44 saniye)

3-Barış İlhan (Karşıyaka Tek Takım-1 saat 19 dakika 17 saniye)

10K Road Run Genel Klasmanı Bayanlar Birinci 3:

1- Bayan İpek Günad (İBB Spor Kulübü- 41 dakika 28 saniye)

2- Aysel Yalaç Dolay (Salomon Türkiye-42 dakika 28 saniye)

3-Çiğdem Gülgeç Tütüncü (Wup Sport- 43 dakika 34 saniye)

10K Road Run Genel Klasmanı Erkekler Kazanan 3:

1- Mestan Turhan (MG Atletizm Spor Kulübü- 33 dakika 26 saniye)

2- Bedri Şimşek (Vestel Road Runner Team-34 dakika 44 saniye)

3- Taha Eren Coşgun (İBB-35 dakika 6 saniye)

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-bagcilar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu