Haber

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, KKTC’nin kuruluşunun 40’ıncı yıl dönümünü kutladı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, KKTC’nin kuruluşunun 40’ıncı yıl dönümü ve Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’na gönderdiği tebrik mesajında, “KKTC’nin kuruluşundan bu yana elde ettiği başarılar kaynak niteliğindedir” dedi. milletimiz için gurur kaynağıdır.” İfadelerini kullandı.

Fidan, mevkidaşı Ertuğruloğlu’na gönderdiği tebrik mesajında, Kıbrıs Türk halkının mücadelesinin en anlamlı tezahürü olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 40’ıncı yıl dönümü dolayısıyla yaşanan coşku ve mutluluğu yürekten paylaştıklarını vurguladı. eşitlik ve özgürlük için şunları söyledi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana elde ettiği başarılar milletimiz için gurur kaynağıdır. Barışa ve çözüme olan bağlılıklarını her zaman kanıtlayan Kıbrıs Türkleri’nin bundan vazgeçmeyeceklerini her fırsatta göstermiş olmalarıdır. Maruz kaldıkları hukuki ve insanlık dışı kısıtlamalara rağmen egemenliklerini sürdürmeleri haklı davamızdaki gücümüzü güçlendiriyor.” “.

Bakan Fidan, KKTC’nin uluslararası toplum tarafından tanınmasının Türkiye’nin ebedi görevi olduğunu belirterek, KKTC’nin uluslararası alanda hak ettiği yeri alması için fedakarlık yapmaktan kaçınmayacaklarını vurguladı.

Türkiye’nin, Kıbrıs Türk halkının halkını ve hukukunu koruma yolunda güçlü adımlar atmaya devam edeceğine işaret eden Fidan, “Bu duygu ve düşüncelerle değerli şahsınızı ve tüm Kıbrıs Türk kardeşlerimizi bu vesileyle en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı’nın; özellikle Kıbrıs davası uğruna şehitlik mertebesine ulaşmış olanların.” “Onun sözlerini kullandığı başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu