Haber

Deprem Çocukların Yüzü Güldü

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden 11 ilin etkilendiği deprem bölgesinden Kartepe’ye gelen çocuklar için düzenlenen etkinlik yüzleri güldürdü.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremden 11 il etkilendi. Kartepe Belediyesi, depremin yaşandığı günden bu yana depremzedelere tüm imkanlarıyla yardım eli uzatıyor. Depremle birlikte çocukların değişen hayatları, psikolojilerinin olumsuz etkilenmesine neden oldu. Arslanbey KYK yurdunda kalan depremzedeler için düzenlenen etkinlikte minikler doyasıya eğlendi.

SONUNA KADAR EĞLENCELİ

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikte minikler, müzik eşliğinde keyifli anlar yaşadılar ve kendi elleriyle hazırladıkları çikolatalı elma şekerlerini yediler.

BÜYÜK; ÇOCUKLARIMIZ KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Kartepe Belediye Başkanı Avukat M.Mustafa Kocaman, “Deprem tüm ülkemizi derinden yaraladı. Kartepe Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla kardeşlerimizin yanındayız. Bu süreçten en çok çocuklarımız etkileniyor. Hayata yeniden uyum sağlamaları için bir dizi çalışma yapacağız. Çocuklarımız bizim kırmızı çizgimizdir. Çocuklarımızın yüzündeki gülümseme yarınlara dair en büyük umudumuzdur” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu