Haber

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Seçim kazanmaktan fazlası için adayım”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “Seçim kazanmaktan fazlası için adayım”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Seçim kazanmaktan fazlası için adayım” dedi.

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayını belirlediği görüşme yaklaşık 5 saat sürdü. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Açıklamanın ardından CHP Genel Merkezi’ne gelen Kemal Kılıçdaroğlu, genel merkez önünde toplanan halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, adaydan çok değişimin temsilcisi olarak millete karşı olduğunu söyledi. Kendisinin ve ittifakının bu ülkeyi irfan, fazilet ve liyakatle yönetmeye aday olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben sadece cumhurbaşkanı adayı değilim. Merhamet, barış ve adalet özleminin de adayıyım. Yeniden gülen yüzler görmeye adayım. Seçim kazanmaktan öteye adayım. Gönülleri fethet, kaygıları gider, kaygıları yen, küskünleri uzlaştır ve sofralara merhamet getir. Ben değilim. Her yurttaş oy vermeye gidecek, herkes hak ettiği yaşam için bu ülkeyi değiştirmeye aday. Uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi bu güzel ülkenin insanlarının hikayeleriyle doldurdum.Yüzleri,sesleri,özlemleri bana pusula oldu.Artık onlarla adayım.”

“Sadece bana değil 84 milyon adaya” diyen Kılıçdaroğlu, “Sadece bana oy vermeyeceksiniz. Kendinize, sevdiklerinize ve geleceğiniz için oy vereceksiniz. Çünkü bu geleceği değiştirecek olan sizsiniz. Bu topyekun bir değişimin başlangıcıdır. Halktan çalınanı halka iade edeceğiz. Hak ettiğimiz düzen.” Hep birlikte inşa edeceğiz. Birlikte kazanacağız. Ben aday değilim, hepimiz adayız. Başladığımızı söyledim. Teşekkürler değerli halkım, başlıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu