Haber

CHP Genel Başkanı Özgür Özel İslahiye’deki depremzedeleri ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde ziyaret ettiği konteyner kentte, “Böyle bir süreçte, böyle bir günde siyasete girmeyi kesinlikle doğru bulmuyorum.”

Özel, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin yıl dönümünde Gaziantep’in İslahiye ilçesine geldi. Burada Opet konteyner kentini ziyaret eden Özel, vatandaşlarla sohbet ederek acılarını paylaştı. Namaza eşlik eden özel ikram edilen helvayı da yedi.

Kısa bir konuşma yapan Özel, geçen yıl bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük acılarını birlikte yaşadıklarını hatırlattı.

Bütün millet olarak bunu aşmaya çalıştıklarını belirten Özel, “Böyle bir süreçte, böyle bir günde siyasete girmeyi doğru bulmuyorum. Bu nedenle resmi rakamlara göre herkese başsağlığı diliyoruz. Başta depremden etkilenen 10 il olmak üzere ülkemizin tamamındaki depremde hayatını kaybeden 50 binin üzerindeki vatandaşlarımıza ve acılı ailelerine başsağlığı dileriz.” “Tedavisi devam eden yaralılarımıza Allah’tan şifalar diliyoruz. Umuyoruz ki bir daha Gaziantep ve İslahiye böyle bir acı yaşamayacaktır” dedi.

“Halkımızın hayatı Japonya’daki insanların hayatından daha az değerli değil.”

Depreme karşı tüm tedbirleri alıp dayanıklı şehirler yaratmak herkesin görevi olduğunun altını çizen Özgür Özel, “Japonya’da çok büyük depremler oluyor ama kimse kanamıyor. Bizim insanımızın hayatı Japonya’daki insanların hayatından bağımsız değil. En güzeli” En cesur, En cesur insanların yaşadığı bu ülkede, her birimizin canının değerini birlikte bilmeliyiz. Bunun için tüm siyasi partilerin, yerel yönetimlerin, hükümetin ve muhalefetin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerekiyor. İnşallah Bir daha böyle bir acı yaşamayacağız. Miraç Kandil’inizi tebrik ediyorum. Hepimize başsağlığı diliyorum.” dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu