Haber

Boşanma Davasında Bilirkişi Raporu: Polen Atay’ın Boynundaki İzlerin Sebebi Belirlenemedi

İş adamı Can Atay’ın, boşanma aşamasında olan eşi Polen Atay’ı iple boğarak öldürmeye çalıştığı iddiasıyla yargılandığı davada bilirkişi raporu mahkemeye sunuldu. Bilirkişi raporunda Polen Atay’ın boynundaki izlerin nedeninin tıbbi açıdan ayırt edilemediği belirtildi.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu olmayan sanık Can Atay ve tarafların avukatları katıldı.

BELGEYE UZMAN RAPORU GİRİLDİ

Bilirkişi raporu ara oturumda mahkemeye sunuldu. Raporda Polen Atay’ın 2020 yılında özel hastanede aldığı rapora yer verildi. Bilirkişi raporunda, boynun ön yüzünün sol tarafta görülebileceği ve tam olarak paralel olarak değerlendirilemeyeceği bir izin olduğu açıklandı. yere doğru boynun sağ ve sol tarafta devamlılığı, sağ tarafta ise ön yüz görülemediği için görünüm olarak bağ izine daha uyumlu olduğu düşünüldü. Raporda, asılarak boğulma veya boyuna bağlama uygulanması durumlarında değerlendirme yapılabilmesi için en azından her iki tarafta da boyuna izin verilmesi gerektiği vurgulandı.

UZMAN RAPORUNDA HERHANGİ BİR TIBBİ AYRIMCILIK YAPILMADIĞI BELİRTİLDİ

Bilirkişi raporunda, mevcut bulgular doğrultusunda kişide açıklanan muayene bulguları arasında tıbbi bir ayrımın bulunmadığı ve boyun ön kısmındaki deri lezyonunun ilaç uygulamasına bağlı olup olmadığı değerlendirildiği belirtildi. bir bağ ya da intihara meyilli bir asma eyleminin sonucuydu.

KATILIMCI TARAF HAKSIZ FAYDA ELDE ETMEYE ÇALIŞMAK İSTİYOR

Bilirkişi raporuna karşı savunma yapan Can Atay, “Deliller açık” dedi. Bana karşı hiçbir şey çıkmadı. İlgili taraf haksız avantaj elde etmeye çalışmak istiyor. “Raporun bana karşı olan kısımlarına katılmıyoruz” dedi.

BİLİŞKİN RAPORUNA KARŞI SAVUNMA AMACIYLA DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, belgeye sunulan bilirkişi raporuna karşı savunma için süre tanıyarak duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu