Haber

Basın toplantısında Vatan Partisi Genel Başkanı İnce konuştu.

Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “10 il dışında üniversiteler acilen açılsın. Öğrenci yurtlarından kurtulun. Boş evleri tespit edin, öğretmenevleri, hakimlik, askerlik evleri, misafirhaneler, polisler acilen tahsis edilsin” dedi. evler depremzedelere.” O çağırdı.

İnce, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından bölgeye giderek çalışmaları yerinde görme fırsatı bulduğunu söyledi.

Türkiye’nin sarsıntılar ülkesi olduğunu ve öncelikle temeli sağlam olan yerlerin belirlenmesi gerektiğini anlatan İnce, güçlü binalar ve dayanıklı şehirler oluşturulması gerektiğini söyledi.

Deprem nedeniyle konut ihtiyacının artacağını, bu nedenle yabancıya konut satışının yasaklanması gerektiğini savunan İnce, “Aklınızı unutmayın, bilim ve mühendislik yine. 10 il dışında üniversiteler açılsın bir an önce. Öğrenciden kurtulun. Boş evleri, öğretmenevlerini, hakim evlerini, asker evlerini, misafirhaneleri, polis evlerini tespit edin, hemen depremzedelere tahsis edin.” şeklinde konuştu.

Muharrem İnce seçim tarihine ilişkin, “Enkazdan son kardeşimiz kurtarılıncaya kadar ertelemeyi de konuşmayacağız, seçim tarihini de konuşmayacağız. Şu anda seçim bizim ilgi alanımızda değil. an.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu