Haber

Bahçeli: Parlamenter sisteme dönüş felakete yol açar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Parlamenter sisteme dönmek ülkeyi felakete sürükler. Bunu kabul edemeyiz, etmemeliyiz” dedi.

Hatay’ın Antakya ilçesine bağlı Konya 2’nci Etap Konteyner Kent’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzurunda vatandaşlara seslenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Ülke 2011’deki gibi çok partili koalisyonlarla yönetilseydi. geçmiş yani 76 yılda 17 koalisyon yapılsa bir o kadar iyi olur, hükümetler yıkılsa bu kadar büyük bir felaketle baş edilemezdi. Dolayısıyla parlamenter sisteme dönüş bir sorundur. Ülke için felaket.Bunu kabul edemeyiz, kabul etmemeliyiz.O zaman bir çıkış yolu bulmalıyız.Bu çıkış 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir. Türkiye, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 12.Cumhurbaşkanı yaptı ve onunla birlikte oluşturduğumuz yüksek yönetim anlayışı ve kadromuzla, dünyada daha iyi bir yaşam sürmek dileğiyle bugün bir toplantı yapma fırsatı bulduk. gelecek” dedi.

“Bu sistemi değiştirmeye çalışmak Türkiye’ye ihanet olur”

Bahçeli, “Bu sistemi değiştirmeye çalışmak Türkiye’ye ihanet olur” dedi. “Parlamenter sisteme dönmeliyiz” diye milleti kandırarak her türlü yalanla, hileyle, soğanla, patatesle milleti kandırmaya çalışanlara, bir iade feryadı ile inansaydık, inansaydık, bunlar olmazdı. Bugün Türkiye’de bu büyük felaketin üstesinden gelmek mümkün olmuştur. Seçimlerde bir dönüşüm sağlandı. Bu, milli bir reform olarak siyasi hayatımızda yerini alan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş oldu. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiş rejim değişikliği demek değildir. Bunu söyleyenler, rejimi eski yerine getirmeye, darbelerle, fitnelerle, fitnelerle ülkeyi yönetmeye çalışan parlamenter sistemin uşaklarıdır. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ekonomik ve sosyal düşüncelerinin üstesinden gelebilmek için her türlü fedakarlığı yaparken, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de Türkiye’yi geleceğe hazırlayan bir kararlılıkla büyük çaba sarf etmiştir. birçok yönden geleceği ve millet olarak yeni bir yüzyılı bugünden yaşamamızı sağlar. özverili bir sistem uygulamışlar. Bu sistem başarılı olmuştur. Bu sistemi değiştirmeye çalışmak Türkiye’ye ihanet olur. Bu yüzden sistemden vazgeçemiyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin sürdürülmesi ve hizmetlerin durdurulmaması gerekiyor. O halde Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini ülkenin ikinci dönemini yaşaması için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hazır hale getirmemiz ve aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı on üçüncü kez yeniden Cumhurbaşkanı yapmamız gerekiyor.” – HATAY

adalar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu