Haber

Auschwitz’deki ‘mutlu’ pozu tepki çekti: ‘Dünyadaki her yetişkin oranın ne olduğunu bilir’

Fotoğrafta, insanlar Auschwitz-Birkenau Eyalet Müzesi’ne doğru yürüyüş,Kadın rayların üzerinde gülümseyerek poz verirken görülüyor.

Fotoğrafı Twitter’da paylaşan Maria Murphy isimli kullanıcı, bayanın fotoğrafını paylaştı. “Bugün hayatımın en üzücü deneyimlerinden birini yaşadım. Ne yazık ki, herkes gördüklerini bu kadar acı verici bulmuyor.”sözlerini kullandı.

Eski Nazi kampı, şimdi bir araştırma merkezi ve İkinci Dünya Savaşı’nda Holokost sırasında öldürüldüYaklaşık 1.1 milyon kişinin anısına hizmet etmektedir.

Kadının paylaşımına tepki gösteren bir kullanıcı, “Şok edici. Gerçekten nerede olduklarını biliyorlar mı?”başka bir kullanıcı derken “Dünyadaki her yetişkin o yolun ve kapıların tam olarak ne olduğunu bilir. Özellikle ziyaret etmeye değer olanı”ifadeleri kullandı.

“Gerçeklikten tamamen kopukluk. Tek açıklaması bu”Murphy ayrıca şunları söyledi: “Tur zaten 1-2 saat sürüyordu. Cehalet iddia etmenin hiçbir yolu yoktu.”iddia edildi.

Müze yönetimi ise olayla ilgili paylaşımda bulundu. “Fotoğraflar, ziyaretçiler için çok büyük duygusal ve belgesel değere sahip olabilir. Görüntüler hatırlamamıza yardımcı olur. Auschwitz Müzesi’ni ziyaret edenler, 1 milyondan fazla insanın öldürüldüğü eski kamp alanına girdiklerini unutmamalı. Onların anılarına saygı gösterin.”terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu