Teknoloji

Apple Vision Pro’nun Çin Pazarına Çıkış Bilgileri Geldi

Apple Vision Pro şu an için sadece ABD’de satılmakta. Ancak Apple yıl bitmeden karma gerçeklik başlığını da başka ülkelerde de piyasaya sürmeyi planlıyor. Satışı yapılacak ülkelerden biri de Çin olması bekleniyor. Bu konuyla alakalı açıklama Çin ziyareti sırasında şirketin CEO’su Tim Cook’tan yapıldı.

Böylelikle Apple markası ilk kez karma gerçeklik başlığının piyasaya sürüleceği ülkelerden birinin doğrulamasını yapmış oldu. Hafta sonunda Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen ‘Çin Gelişim Forumu’’nda konuşan Tim Cook, çıkış tarihi ve fiyat gibi konularda kesin bilgileri vererek konuşmadı.

Apple şirketinin ilk karma gerçeklik başlığını bu yıl içinde Çin dışında başka ülkelerde de piyasaya sürülmesi düşüncesi var. Bu ülkelerin arasında Avustralya, İngiltere, Kanada, Almanya ve Japonya’nın adı geçmekte.

Apple Vision Pro, ‘WWDC 2024’ Etkinliği Öncesinde ABD’nin Dışına Açılacak

Apple cihazlarıyla ilgili isabetli analiz ve öngörüleriyle tanınan Ming-Chi Kuo’ya göre, Cupertino merkezli şirket geleneksel geliştirici etkinliği ‘WWDC’ öncesinde başka ülkelerde de Vision Pro’yu piyasaya süreceğini söylüyor. WWDC etkinliğinin Haziran ayının ilk günlerinde olacağı konuşuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu