Haber

Alanya’da yollar yaza hazırlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Daire Başkanlığı, Alanya’nın kırsal kesimlerinde küme yolları yaz dönemi için hazırlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da yol bakım, onarım ve altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Alanya merkeze yakın Elikesik Mahallesi küme yolunda heyelan ve göçükler nedeniyle zarar gören kısımlar sıcak asfaltla kaplandı. Toslak Mahallesi küme yolu üzerinde elektrik altyapı çalışmasından dolayı bozulan kısımlar asfaltlandı.

TAŞATAN YOLUNA DÜŞEN TAŞLAR KALDIRILDI

Heyelanlar Alanya’nın kuzey ve doğusundaki mahallelerde de etkili oldu. Taşatan yolunda şiddetli yağışların ardından düşen kayalar ve toprak iş makineleriyle kaldırılarak yol trafiğe açıldı. Asmaca küme yolunda meydana gelen heyelanın ardından yol kenarına istinat duvarı yapımına başlandı. İmamlı Mahallesi’nde heyelan sonrası yola düşen taş ve toprak temizlendi.

GAZİPAŞA MAHALLESİ YOLLARININ BAKIM İŞİ

Alanya bakım onarım ekipleri ise Gazipaşa’nın 7 mahallesinde çalışma yürüttü. Karalar, Kızılgüney, İnal, Yeniköy, Kırahmet, İncegiz ve Aydıncık mahalle yollarında bakım onarım çalışması yapıldı.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu